Międzynarodowe Przewozy Autokarowe do Szeged na Węgrzech

Tanie Bilety Autokarowe Szeged. Autokary Polska Węgry. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Bilety Autokarowe do Szeged. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Szeged (pol. Segedyn) jest jednym z najpopularniejszych miast na Węgrzech. Jednocześnie to trzecie co do wielkości miasto w kraju, położone niedaleko południowej granicy Węgier. W 2011 roku miejscowość ta liczyła ponad 170 tysięcy mieszkańców. Szeged bywa często nazywany „miastem Słońca”, ponieważ ma bardzo dużo słonecznych dni w porównaniu z innymi węgierskimi miastami.
Segedyn (Szeged) znajduje się na obszarze zamieszkanym już od czasów starożytności, zaś niektórzy historycy uważają, że w tych okolicach mieściła się siedziba władcy Hunów Attyli. Miasto zostało całkowicie zniszczone w czasie najazdu mongolskiego, jednak już w 1489 roku Szeged uzyskał miano wolnego miasta królewskiego. W pierwszej połowie XVI wieku, w czasie najazdu tureckiego miasto zostało splądrowane, a później okupowane przez wojska osmańskie. Szeged został wyzwolony spod panowania tureckiego dopiero w 1686 roku.

Przewozy autokarowe do Szeged - Węgry - Najtańsze bilety autokarowe on line!

Dzisiaj Szeged należy do grona miast uniwersyteckich, ponieważ znajduje się tu Uniwersytet w Segedynie, który jest jedną z najważniejszych uczelni w kraju. Turyści odwiedzający to miasto chętnie odwiedzają restauracje, serwujące dania kuchni węgierskiej. Bardzo popularna jest zwłaszcza kiełbasa salami (charakterystyczna dla tego rejonu i najlepsza w kraju.)
Autokary do Szegedu wyjeżdżają z kilku polskich miast, do których zaliczają się miedzy innymi: Warszawa, Białystok, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice oraz Kraków. Podróżni, którzy chcą skorzystać z oferty, jaką jest podróż autobusem do Szegedu mogą zapoznać się z ofertą firmy na autobusy Ecolines, organizującej liczne autokary do Węgier.

Sprawdź także inne miasta -  tanie bilety autokarowe na Węgry - Najtańsze bilety autokarowe on line!

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Szeged sprawdzały także bilety autokarowe do Berlina oraz autokary do Budapesztu.

Kupując u nas tanie bilety autokarowe masz gwarancję najniższej ceny oraz możliwość zapłacenia za rezerwację kartą kredytową lub przelewem.