Autokary do Belgii

Bilety Autokarowe do Belgii. Tanie bilety Autobusowe On Line. Autobusy z Polski do miast: Bruksela, Liege, Antwerpia, Gent, Leuven.

Rezerwuj Bilety Autokarowe do Belgii On Line! Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!
UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER- SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Belgia to jedno z najmniejszych państw europejskich, usytuowane w zachodniej części kontynentu. Graniczy ono z Niemcami, Luksemburgiem, Holandią i Francją, a ponadto oblewane jest wodami Morza Północnego. Belgia dzieli się na trzy regiony: Flandrię, Walonię i region Brukseli, w których obowiązują inne języki urzędowe. Pod względem ukształtowania terenu kraj ten jest niezwykle różnorodny; posiada kilkadziesiąt kilometrów wybrzeża oraz nadmorskich nizin na północy, zielone niziny w części centralnej, a także wyżyny na południu.

Tanie bilety autokarowe do Liege - rezerwuj teraz!

W dalekiej przeszłości Belgia zamieszkiwana była przez Celtów oraz Belgów, potem wielokrotnie przechodziła w ręce różnych władców, po czym ostatecznie stała się niezależnym państwem. Działając samodzielnie Belgia podpisała unię z Luksemburgiem, a potem także z Holandią, tworząc region Niderlandzki pod nazwą Benelux. Kolejne lata to dla Belgii okres dynamicznego rozwoju, dzięki któremu kraj ten stał się jednym z najbogatszych na Starym Kontynencie.

W 1952 roku Belgia była także jednym z krajów założycielskich Unii Europejskiej, stając się jednocześnie jednym z głównych siedzib licznych instytucji i urzędów europejskich. To głównie Bruksela – stolica Belgii dała dom licznym siedzibom urzędów, stając się tym samym nieoficjalną stolicą Wspólnoty. Z jednej strony Belgia to kraj rolniczy, z drugiej zaś rozwijają się tam liczne formy przemysłu. Jest to jednocześnie region bardzo atrakcyjny turystycznie.

Tanie bilety autokarowe do Gent - rezerwuj teraz!

Odwiedzającym warto polecić liczne zabytkowe miasta, a z drugiej strony także nowoczesne siedziby instytucji europejskich, a także ośrodki rekreacyjne w nadmorskich uzdrowiskach. Belgię odwiedza corocznie kilka milionów pasażerów. Część z nich traktuje to miejsce jedynie tranzytowo, w podróżach na zachód Europy, zatrzymując się niejednokrotnie, zwiedzając i robiąc sobie przerwę w podróży.

Tanie bilety autokarowe do Brukseli - Rezerwuj on line!

Sieć komunikacyjna Belgii jest bardzo dobrze rozwinięta. Pod względem gęstości linii kolejowych i dróg kraj ten jest wręcz liderem na całym kontynencie. Działają tam liczne, bezpłatne odcinki autostrad, które mogą poszczycić się oświetleniem na całej długości.

Tanie Bilety autokarowe do Antwerpii - Rezerwuj teraz

Mniejsze znaczenie odgrywa tam transport morskie, jednakże jest również dostępny i może być wykorzystywany szczególnie w transporcie towarów. Wewnątrz kraju, w ramach komunikacji publicznej, w Belgii działają autobusy, metro oraz tramwaje. Poza stolicą kraju – Bruksela, największe miasta to Antwerpia, Gent, i Liege.