Autokary do Grecji. Przewozy autokarowe Polska Grecja

Tanie Bilety Autokarowe do Grecji. Autobusy Polska Grecja. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Grecji sprawdzały także bilety autokarowe do Luksemburga oraz autokary do Włoch.

Grecja (gr. Ελλάδα Elláda) jest krajem położonym na Półwyspie Bałkańskim, w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy ona z Albanią, Macedonią, Bułgarią i Turcją.  W jej skład wchodzi też tysiące wysp i wysepek – w tym: Kreta, Cyklady, Rodos, Wyspy Jońskie.

Z Polski do Grecji można pojechać autokarem do Aten, zwiedzić to piękne zabytkowe miasto i przywieść ze sobą niezapomniane wspomnienia. Autokary z Polski do Grecji jeżdżą także do Katerinii, osoby podróżujące na trasie Polska Lamia, czy Polska Larisa także mogą na naszej stronie zakupić tanie bilety autokarowe do Grecji. Grecja zaprasza także autokarem do Salonik.

Państwo to jest uznawane za kolebkę cywilizacji śródziemnomorskiej, a także miejsce narodzin polityki, filozofii i dramatu.  Pierwsza z kultur (minojska) powstała już w III tysiącleciu p.n.e. W latach 1600 – 1100 p.n.e. ukształtowała się natomiast kultura mykeńska, przejmująca zdobycze poprzedniej cywilizacji. Właściwa, starożytna Grecja rozwinęła się pomiędzy VIII a VI w. p.n.e. powstały wówczas państwa-miasta, alfabet oraz kodeksy prawne.  Za początek nowożytnej Grecji uważa się upadek Konstantynopola w 1453 r. i rozwój okresu osmańskiego. XIX w. to czas walk o niepodległość  Grecji, w wyniku których w 1830 r. została ona republiką.
Współczesna Grecja to kraj wysoko rozwinięty, odradzający się z kryzysu, który główne zyski czerpie z turystyki. Śródziemnomorski, ciepły klimat sprawia, że jeden z chętniej odwiedzanych regionów europejskich. Szacuje się, że w 2013 r. przyjechało tutaj 17 mln turystów. Kraj posiada dobrze rozwiniętą sieć autostrad i dróg ekspresowych, łączących najważniejsze miasta  np. Ateny – Saloniki, Ateny – Korynt.

Przewozy autokarowe do Grecji - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!

Osoby zainteresowane podróżą na trasie Polska Grecja Polska mogą zdecydować się na międzynarodowe przewozy autokarowe do Grecji, oferowane przez autokary Sindbad, które oferują tanie przejazdy z Polski do Aten, Salonik (Thessalonik), Katerini, Lamii i Larissy.  Możemy wybrać  także autobusy Agat, Autokar Polska, Marek Travel, Adamis Tours czy Adam Turs. Tanie bilety autokarowe do Grecji zarezerwujemy za pomocą zamieszczonych na naszej stronie internetowej przeglądarek Voyager i Euroticket, wystarczy wybrać interesujący nas termin oraz miasto docelowe.