Autokary na Litwę. Przewozy autokarowe Polska Litwa

Tanie Bilety Autokarowe na Litwę. Autobusy Polska Litwa. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Litwa (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) to jeden z europejskich krajów bałtyckich, sąsiadujących z Rosją (obwodem kaliningradzkim), Polską, Białorusią i Łotwą.  Cechuje się nizinnym klimatem i dużą ilością jezior, których jest tam ponad dwa tysiące.

Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe do Palangii

Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe do Wilna

Choć państwo powstało w XIII w., już sto lat później było ono największym księstwem w Europie. W 1386 r. na skutek zagrożeń ze strony Krzyżaków i Rosji, wielkie Księstwo Litewskie weszło połączyło się z Polską,  tworząc z nią dwa wieki później unię realną. W latach 1795 -  1918 Litwa ostała się pod panowanie rosyjskie, z którego udało się jej wyrwać w 1918 r. Po dwudziestu latach została ona przekształcona w Litewską Socjalistyczną Republikę Radziecką  a 11 marca 1990 r. ogłosiła deklarację niepodległości

Osoby, które kupiły bilet autokarowy na Litwę sprawdzały także bilety autokarowe do Irlandii oraz autokary do Estonii.

Obecnie Litwa jest członkiem NATO oraz Unii Europejskiej. Ze względu na brak własnych surowców jest ona zmuszona do importowania ropy naftowej i gazu ziemnego z Rosji. Jej główne bogactwa naturalne to przede wszystkim torf, drewno oraz surowce budowlane. Główne gałęzie litewskiego przemysłu to przede wszystkim przemysł spożywczy, elektryczny, oraz włókienniczy i dziewiarski. Kraj ten ma bardzo duże walory turystyczne. o których nie każdy wie. Warte zobaczenia jest Wilno i znajdująca się tam starówka, Ostra Brama, Zamek Dolny  czy Plac Katedralny.

Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe do Kowna

Rezerwuj Tanie Bilety Autobusowe do Kłajpedy

Główne drogi litewskie prowadzące przez kraj to autostrada A1 (łącząca Wilno z Kownem i Kłajpedą) oraz autostrada A2 (Wilno – Poniewież). Turyści podróżujący samolotem wybierają najczęściej międzynarodowy port lotniczy w Wilnie, Kownie  lub Kłajpedzie. Osoby zainteresowane podróżą do naszego sąsiada mogą wybrać międzynarodowe przewozy autokarowe do Wilna, Kowna, Marijampolu czy Zarasai. Tanie bilety autokarowe z Polski na Litwę i z Litwy do Polski zarezerwujemy za pomocą znajdującej się na naszej stronie internetowej przeglądarki Euroticket (autobusy Ecolines, Eurobus Eurolines, Biacomex Transport).

Przewozy autokarowe na Litwę - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!