Autokary do Luksemburga. Przewozy autokarowe Polska Luksemburg

Tanie Bilety Autokarowe do Luksemburga. Autobusy Polska Luksemburg. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Luksembrg (luks. Lëtzebuerg, Grousherzogdem Lëtzebuerg;) to księstwo położone w zachodniej części Europy, pomiędzy Francją, Niemcami  a Belgią. Cechuje je wyżynny krajobraz oraz umiarkowany klimat. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary (2586 km²)  bywa nazywane także mikropaństwem i zalicza się je do jednego z najmniejszych krajów na świecie.
Historia Wielkiego Księstwa Luksemburgu sięga X w., kiedy to tamtejsi władcy stopniowo poszerzali granice niewielkiego niemieckiego hrabstwa. Po wygaśnięciu linii Luksemburgów, tereny te dostały się w ręce Habsburgów, następnie zostały włączone do Francji. W 1815 r., na kongresie wiedeńskim, Luksemburg uzyskał niezależność i został powiązany unią personalną ze zjednoczonym Królestwem Niderlandów. Po 1839 r. z części luksemburskich terenów utworzono Belgię.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Luksemburga sprawdzały także bilety autokarowe do Anglii oraz autokary do Grecji.

Obecnie Luksemburg to jedno z najbogatszych państw świata. Kraj jest bardzo dobrze rozwinięty, a  w gospodarce dominują usługi, zwłaszcza finansowe oraz przemysł hutniczy.  Niemałą rolę odgrywa także turystyka. Turysta najczęściej zaczynają swoją przygodę z Luksemburgiem od zwiedzenia tamtejszej stolicy, a przede wszystkim Starego Miasta. Za największe atrakcje uważa się tutaj kościół św. Michała z 987 roku, Pałac Wielkich Książąt zbudowany w stylu mauretańskim w 1572 roku oraz Katedrę Notre Dame z XVII wieku.
Kraj posiada sieć autostrad składających się z sześciu dróg usytuowanych głównie wokół stolicy. Ze względu na niewielkie rozmiary państwa, znajdziemy tutaj tylko cztery porty lotnicze, w tym międzynarodowy port lotniczy Luksemburg.

Przewozy autokarowe do Luksemburga - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!