Autokary na Ukrainę. Przewozy autokarowe Polska Ukraina

Tanie Bilety Autokarowe na Ukrainę. Autobusy Polska Ukraina. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy na Ukrainę sprawdzały także bilety autokarowe do Słowenii oraz autokary do Chorwacji.

 Ukraina (Україна, Ukrajina) to jedno z największych, pod względem terytorium, państw europejskich, położone na wschodzie kontynentu. Jest to głównie kraj nizinny, a góry stanowią niewiele ponad 5% jego powierzchni. Historia naszego wschodniego sąsiada sięga czasów średniowiecznych oraz plemiona Rusów, które dało początek Rusi Nowogrodzkiej. Ok. 880 r. oddzieliła się Ruś Kijowska, która dała początek dzisiejszej Ukrainie. W XIII w. w państwie doszło do rozbicia dzielnicowego, a w następnym stuleciu tereny w okolicach Lwowa i Przemyśla zostały włączone do Królestwa Polskiego. Także wiek dwudziesty, a zwłaszcza okres I i II wojny światowej był czasem niespokojnym dla Ukrainy. Dopiero po rozpadzie ZSRR  udało jej się odzyskać niepodległość, która jednak wciąż jest zagrożona.
Mimo trudnej sytuacji politycznej Ukraina ma wiele miejsc wartych zobaczenia. Szczególnie chętnie wybierane miasta to Kijów, Lwów i Odessa. Znajdziemy tam liczne galerie i muzea oraz miejsca wpisane listę Światowego Dziedzictwa UNESCO np. historyczne centrum Lwowa oraz  cerkiew św. Zofii.

Przewozy autokarowe na Ukrainę - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!

Popularnym transportem publicznym w ukraińskich miastach są autobusy, pociągi i trolejbusy. Większe miasta jak Charków czy Kijów posiadają metro, które znacznie skraca czas przejazdu. Jeśli planujemy podróż  z Polski na Ukrainę możemy wybrać tanie przewozy autokarowe oferowane przez wielu przewoźników: autokary Sindbad, Visitor, Autokar Polska, Lux Reisen, autobusy Eurolines Mądeltrans, Eastern European Travel, Ecolines, Kobra czy popularny Eurobus Eurolines, Przykarpacki Ekspres lub Intercars Basque, Eskana Bus. Tanie bilety autokarowe na Ukrainę, wymienionych wyżej przewoźników bez problemu znajdziemy w zamieszczonych na naszej stronie wyszukiwarkach internetowych Voyager i Euroticket. Z ich pomocą wyszukamy np. autobusy z Rzeszowa do Lwowa, autokary do Tarnopola, tanie bilety autokarowe do Boryspola, czy autobusy z Kołomyi do Rzeszowa, Odessy i Połtawy.
Przykładowa trasa z Polski na Ukrainę wiedzie przez następujące miasta: Katowice, Kraków, Rzeszów, Lwów, Równe, Żytomierz, kijów, Boryspol, Czerkasy, Kirovograd, Krzywy Róg, Pyriatyn, Lubny, Połtawa, Charków.