Autokary na Słowację

Autobusy na Słowację. Tanie bilety autobusowe Polska Słowacja. Promocje i zniżki na bilety.

Rezerwuj Bilety Autokarowe na Słowację On Line! Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!
    
UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER- SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Słowacja to środkowoeuropejski kraj, bez dostępu do morza i graniczący z Czechami, Polską, Węgrami, Austrią i Ukrainą. Północną część kraju pokrywają góry Karpaty, z Tatrami Wysokimi i ich najwyższym masywem górskim – Gierlachem. Przez kraj ten przepływa również rzeka Dunaj, wokół której ukształtowały się żyzne tereny nizinne, idealnie nadające się pod uprawę, szczególnie na tym terenie popularnych: zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych, owoców, a także tytoniu.

Słowacja terytorialnie dzieli się na osiem krajów, które dalej tworzą powiaty oraz gminy miejskie lub wiejskie. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej, Słowacja wraz Czechami utworzyła Republikę Czechosłowacji. W takiej formie, państwo to trwało do 1993 roku państwa, po czym nastąpił ich podział na dwa państwa Czechy i Słowację, które od tamtego czasu funkcjonują samodzielnie.

Kup teraz tanie bilety autokarowe do Bratysławy

Słowacja jest bardzo zróżnicowana geograficznie, począwszy od terenów wyżynno górskich na północy, aż po tereny nizinne głównie na południu. Bezpośrednią konsekwencją zróżnicowania terenu jest równie zróżnicowany klimat; najzimniejsze są oczywiście szczyty górskie, zaś najcieplejsze są tereny nizinne. Dodatkowo na szczytach wyższych gór niemal przez ponad połowę roku zalega pokrywa śnieżna, co stanowi idealne warunki do realizacji turystyki narciarskiej.

Kup teraz tanie bilety autokarowe do Koszyc

Poza terenami powyższymi, dużą część Słowacji zajmują także lasy, które tworzą aż dziewięć parków narodowych na terenie całego kraju. Dużą atrakcją turystyczną Słowacji są także gorące źródła, na bazie których stworzono liczne uzdrowiska, cieszące się dużym zainteresowaniem turystów. Stolicą Słowacji jest Bratysława, dysponująca licznymi zabytkami architektury średniowiecznej i barokowej, będącej dziedzictwem bogatej historii miasta. Ze względu na usytuowanie kraju w samym centrum kontynentu, dojazd do niego jest łatwy i możliwy na różne sposoby i ze wszystkich stron Europy.

U nas kupisz najtaniej bilety autokarowe. Rezerwuj już dziś!

Na terenie Słowacji, we wszystkich większych miastach funkcjonują międzynarodowe porty lotnicze, zapewniające zainteresowanym dostęp do tradycyjnych i tanich lotów i przelotów. Na terenie Słowacji  znajduje się także stosunkowo dobrze rozwinięta sieć dróg kołowych, a także linii kolejowych. Dodatkową formę transportu zapewnia tam także żegluga pasażerska na Dunaju. Tak więc dzięki dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej, a także bogatej bazie noclegowej,  uzdrowiskowej, a także gastronomicznej i kulturalno – rozrywkowej na Słowacji można miło, aktywnie i na sportowo, bądź rozluźniająco i relaksacyjnie spędzić czas.