Autokary do Czech. Przewozy autokarowe Polska Czechy

Tanie Bilety Autokarowe do Czech. Autobusy Polska Czechy. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Czech sprawdzały także bilety autokarowe do Bułgarii oraz autokary do Rumunii.

Czechy (czes. Česko, Česká republika) to państwo położone w Europie Środkowej, graniczące z Polską, Austrią i Słowacją. Składa się ono z trzech krain historycznych: Czech właściwych, Moraw oraz części Śląska. Tamtejsze tereny są w większości wyżynno-górskie, otoczone Sudetami, Rudawami, Lasem Czeskim, Bawarskim oraz Szumawą. Państwo nie ma dostępu do morza, stąd przeważający umiarkowany, ciepły klimat.
Początki państwa czeskiego sięgają VI w. i wiążą się z wędrówką plemion słowiańskich. Pierwszym państwem na tamtejszych terenach było państwo Samona, które później weszło w skład państwa Wielkomorawskiego. W 1384 r. powstała natomiast Korona Czeska, w skład której wchodziło Królestwo Czech, Margrabstwo Moraw oraz księstwa śląskie.
Po I wojnie światowej stworzono Czechosłowację, która była połączeniem państwa słowackiego i czeskiego. Ideą tego zjednoczenia miało być wspólne dążenie do niepodległości w monarchii austro-węgierskiej. Powojnie państwo stało się krajem socjalistycznym, który wyzwolił się spod władzy Rosji dopiero po 1989 r. W 1993 r. Czechosłowacja w pokojowy sposób została rozdzielona na dwa suwerenne i niepodległe państwa (Czechy i Słowację).
Turyści wybierający Czechy jako cel swojej podróży powinni koniecznie zobaczyć stolicę Czech – Pragę, a zwłaszcza Hradczany i Most Karola.  Warto także odwiedzić Brno, znane z licznych pałaców i gotyckiej katedry oraz Muzeum Bremeńskie i Zamek Spilberk. 

Przewozy autokarowe do Czech - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!


Planując podróż do naszych południowych sąsiadów można skorzystać z naszych przeglądarek internetowych Euroticket i Voyager, za pośrednictwem których kupimy tanie bilety autokarowe z Polski do Czech i z Czech do Polski. Wystarczy wybrać odpowiednią datę oraz intersujące nas miasto, aby zobaczyć najlepsze oferty i aktualne promocje.  Autokary do Pragi czy busy do Brna jeżdżą dość  regularnie dzięki czemu nikomu nie powinno zabraknąć miejsca.  Najpopularniejsi przewoźnicy kursujący na trasie Polska – Czechy – Polska to Eurobus Eurolines, Intercars oraz Inercars Basque (wyszukiwarka Euroticket) a także autobusy Sindbad, Almabus, Bermuda, Rudnik Tumay (wyszukiwarka Voyager). Przykładowa trasa z Polski do Pragi wiedzie przez następujące miasta: Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Kłodzko, Praga.