Autokary do Norwegii

Autobusy do Norwegii. Tanie bilety autokarowe Polska Norwegia.

Rezerwuj Bilety Autokarowe do Norwegii On Line! Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!
    
UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER- SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Norwegia to jedno z państw skandynawskich, usytuowane w północnej części kontynentu i graniczące ze Szwecją, Finlandią i Rosją. Do tego kraju przynależą również liczne wyspy, a całość podzielona jest na pięć regionów, funkcjonujących w oparciu o własne gospodarki. Ukształtowanie terenu Norwegii to tereny wyżynno górskie. Znaczną część kraju zajmują Góry Skandynawskie, urozmaicone fieldami, a także zalegającymi lodowcami i polodowcowymi jeziorami.

Od strony zachodniej i południowej Norwegia oblewana jest przez wody trzech mórz. Całość wybrzeża jest bardzo dobrze rozwinięta, a jej główną atrakcją są plaże, fiordy wcinające się w głąb lądu, a także urwiska skalne. Jedyne niewielkie tereny nizinne występują jedynie w południowej części kraju, w okolicy stolicy kraju Oslo. Północna zaś część Norwegii to niskie góry pokryte roślinnością polarną. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich, tak i w Norwegii, ludność skupiona jest przede wszystkim w miastach zlokalizowanych na południu kraju, a gęstość ich zaludnienia nie jest zbyt duża. Klimat Norwegii jest umiarkowany, a także subpolarny. Norwegia jest kraj wysoko rozwinięty, dbający o swoich obywateli.

Jedną z ważnych gałęzi przynoszących temu krajowi dochód to turystyka. Miasta norweskie są chętnie odwiedzane przez turystów z całej Europy, ale i świata. Kraj ten nadal dysponuje rozległymi, dzikimi terenami z naturalną przyrodą, która stanowi nie lada atrakcję dla przyjezdnych. W Norwegii przeżyć można dodatkowo białe noce i noce polarne, co jest rzadkością, na którą chętni są wszyscy.

Ta nieskazitelność i dzikość natury zdecydowanie przewyższa dla turystów zadowolenie, płynące z mnogości zabytków. Infrastruktura turystyczna jest wysoko rozwinięta. Baza hotelowo noclegowa, a także gastronomiczno rozrywkowa nie budzi zastrzeżeń i spełni oczekiwania wszystkich. Także infrastruktura transportowa jest dobrze rozwinięta. Ze względu na wyspiarskie położenie być może transport drogowy może przysporzyć nieco kłopotów, ale i ten jest dostępny.

Ze względu na utrudnienia grupa przewoźników obsługujących międzynarodowe połączenia autokarowe do Norwegii jest zawężona, jednakże realizuje potrzeby klientów zainteresowanych tą formą podróżowania. Znacznie łatwiejszy jest transport lotniczy. Uległ on szybkiemu rozwojowi i niemal w każdym większym mieście działa port lotniczy, oferujący albo wyłącznie krajowe, albo też międzynarodowe połączenia lotnicze.