Autokary do Bułgarii. Przewozy autokarowe Polska Bułgaria

Tanie Bilety Autokarowe do Bułgarii. Autobusy Polska Bułgaria. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Bułgarii sprawdzały także bilety autokarowe do Czech oraz autokary do Rumunii.


Bułgaria (България, Република България) to państwo europejskie położone w południowo-wschodniej części kontynentu. Graniczy ono z Serbią, Macedonią, Grecją, Turcją, Rumunią oraz Morzem Czarnym. Większą część kraju zajmują wyżyny i tereny górskie,  przeważa tam klimat umiarkowany ciepły oraz kontynentalny.
W starożytności tereny te były zajmowane przez plemiona trackie oraz celtyckie, później napłynęły słowiańskie. Okres świetności państwa bułgarskiego przypada na   I poł. XIII w., kiedy to obok licznych zdobyczy terytorialnych kraj rozwijał się intelektualnie i kulturalnie. Po II wojnie światowej państwo dostało się pod władzę komunistów i było członkiem RWPG oraz Układu Warszawskiego. W grudniu 1989 r. na skutek masowych protestów i demonstracji utworzono demokratyczną republikę parlamentarną, która w 2007 r. przystąpiła do Unii Europejskiej.

Przewozy autokarowe do Bułgarii - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!


Obecnie Bułgaria to bardzo atrakcyjny turystycznie kraj, zachęcający do odwiedzenia zwłaszcza nadmorskich kurortów i miejscowości (Złote Piaski, Słoneczny Brzeg) popularnych już w PRL-u. Wciąż unowocześniane oraz rozbudowywane hotele to doskonałe miejsce na wypoczynek zwłaszcza, że ceny są niższe niż w innych częściach Europy.
Tanie linie autokarowe z Polski do Bułgarii i z Bułgarii do Polski nie jeżdżą zbyt często, możliwe jest jednak znalezienie odpowiedniego dla nas terminu, zwłaszcza w sezonie letnim. Za pomocą znajdującej się na naszej stronie wyszukiwarki internetowej Euroticket znajdziemy busy do Złotych Piasków, Sofii, Obzoru, czy Bałcziku i zarezerwujemy tanie bilety autokarowe do Bułgarii. Linia Polska – Bułgaria – Polska jest obsługiwana regularnie w sezonie letnim, przez międzynarodowe przewozy autokarowe Elabus. Wśród dostępnych tras znajdziemy m.in. autobus do Rawdy, Warny, a także autokary do Kranewa czy Byaly.