Autokary na Węgry

Autobusy na Węgry i do Budapesztu. Tanie bilety Autokarowe Polska Węgry.

Rezerwuj Bilety Autokarowe na Węgry On Line! Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!
    
UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER- SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Węgry to jedno z państw europejskich, usytuowane w środkowej części kontynentu, nad rzekami Dunajem i Cisą. Kraj ten jest krajem nizinnym, bez dostępu do morza i graniczącym  z Austrią, Słowenią, Chorwacją, Serbią, Rumunią, Ukrainą i Słowacją.

Terytorium Węgier podzielone jest na komitaty, a następnie na powiaty i gminy. Pod względem ukształtowania terenu jest to kraj nizinny z ciepłym i umiarkowanym klimatem. Jedynym wyjątkiem jest pasmo średnich gór Karpat oraz Alpy Węgierskie na zachodzie kraju. W kraju tym występuje największe w tej części Europy Jezioro Balaton, a także największe na świcie jezioro termiczne Heviz. Ukształtowanie terenu, a także duże nasłonecznienie wpływa bardzo korzystnie na uprawę winorośli.

Poza nią w kraju tym uprawia się pszenicę, kukurydzę, konopie, słoneczniki oraz tytoń. Poza rolnictwem, także przemysł odgrywa swoje znaczenie, jednakże najbardziej dochodowa jest sfera usług. Węgry to kraj, które doskonale umie sprzedać walory swego kraju. Wszędzie, gdzie się pojedzie znajdzie się atrakcyjne miejscowości turystyczne, w których wszystko jest idealnie dopasowane i przygotowane na przyjazd turystów.

Węgry to bardzo interesujący kraj, który odwiedzają miliony turystów z całego świata, w tym także bardzo chętnie turyści z Polski. Kraj ten przyciąga mniej kapryśną, aniżeli w innych częściach Europy pogodą, licznymi atrakcjami, a także właściwościami uzdrowiskowymi.

W większych miastach tego kraju spotkać można wiele zabytków, wartych zwiedzenia, czy też innych atrakcji, jak np. wycieczka statkiem po Dunaju. Głównymi regionami letniego wypoczynku w Węgrzech to głównie tereny jeziora Balaton, stolicy kraju, bądź zakola Dunaju. Jezioro Balaton, nazywane węgierskim morzem jest idealne zarówno dla żeglarzy, wędkarzy, jak i dla wypoczywających plażowiczów. Jego cechą jest duże nasłonecznienie, a także piaszczyste dno łagodnie opadające. Okoliczne tereny oferują ponadto dostęp do wygasłych wulkanów, czy podziemnego jeziora Topolca.

Na Węgrzech popularne są także liczne uzdrowiska z basenami termalnymi, jak np. Łaźnia Rudas, czy Hajduszoboszló. Transport do Węgier jest szybki i łatwy. Ze względu na usytuowanie w centralnej Europie, przez miasta tego kraju przebiegają ważne szlaki komunikacyjne Europy, dzięki którym do tego kraju łatwo dojechać różnymi międzynarodowymi połączeniami autokarowymi, bądź kolejowymi.

W większych miastach węgierskich działają także porty lotnicze, zapewniające sprawną obsługę pasażerów powietrznych. W najbardziej popularnych regionach turystycznych wewnątrz kraju, została rozbudowana sieć drogowa, a także infrastruktura uzupełniająca, przygotowana do profesjonalnej obsługi wszystkich turystów.