Autokary na Łotwę. Przewozy autokarowe Polska Łotwa

Tanie Bilety Autokarowe na Łotwę. Autobusy Polska Łotwa. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy na Łotwę sprawdzały także bilety autokarowe do Estonii oraz autokary do Rosji.

Łotwa (łot. Latvija, Republika Łotewska – Latvijas Republika) to państwo europejskie położone w  północnej części kontynentu, nad Morzem Bałtyckim. Jest to kraj nizinny o umiarkowanym klimacie z przejściowymi cechami morskimi i kontynentalnymi.
Przez wieki tereny te należały do Wielkiego Księstwa Litewskiego, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a później także do Cesarstwa Rosyjskiego. Dopiero w 1981 r. w Rydze nastąpiło proklamowanie niepodległości Łotwy,  która i tak musiała toczyć walki o niezależność z bolszewikami. W 1940 r. oficjalnie włączono ją do ZSRR. Uniezależnienie się od Rosji następowało stopniowo, ostatecznie w 1991 r. przywrócono niepodległość i konstytucję z 1922 r.
Ze względu na liczne walory turystyczne Łotwa bywa nazywana perłą Bałtyku.  Warte odwiedzenia są nie tylko tamtejsze nadmorskie plaże ale również łotewska stolica – Ryga. Uchodzi ona bowiem za jedno bardziej przyjaznych turystom miast. Miłośnicy pieszych wędrówek i przyrodnicy z pewnością powinni odwiedzić Park Narodowy Gauja, usytuowany na historycznych terenach – Liwonii. Na terenie parku znajdziemy trzy średniowieczne zamki, które również warto zobaczyć. Poza Rygą i nadmorską Jurmałą turyści chętnie odwiedzają także położony nad Dźwiną – Dyneburg.

Przewozy autokarowe na Łotwę - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!


Decydując się na podróż z Polski na Łotwę lub z Łotwy do Polski można skorzystać z zamieszczonej na naszej stronie przeglądarki internetowej Euroticket. Z jej pomocą bez problemu kupimy tanie bilety autokarowe na Łotwę. Autobusy do Rygi kursują niemal regularnie, dzięki czemu nie powinno być problemu ze znalezieniem dogodnego terminu. Trasę z Polski do Rygi i z Rygi do Polski obsługuje Ecolines, autobusy Eurobus Eurolines oraz współpracujący z nim autokary Biacomex Transport.  Oprócz tego niemal codziennie kursują autobusy do Liepaji, Valgi,  Dźwińska czy Valmiery.