Autokary do Estonii. Przewozy autokarowe Polska Estonia

Tanie Bilety Autokarowe do Estonii. Autobusy Polska Estonia. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) to europejskie państwo położne nad Morzem Bałtyckim, graniczące z Łotwą, Rosją oraz poprzez Zatokę Fińską także z Finlandią. Kraj ten składa się  z ponad 1500 wysp i cechuje się klimatem umiarkowanym, przechodzącym w morski i kontynentalny.
W II tysiącleciu p.n.e. tereny te zamieszkiwały plemiona ugrofińskie m.in. Estowie, którzy dali początek państwu. Musiało ono jednak borykać się z najazdami wikingów, Krzyżaków, Niemców oraz Rosjan. Po II wojnie światowej, Estonia podobnie jak Łotwa oraz Litwa dostały się pod wpływy rosyjskie. Dopiero upadek ZSRR w 1991 r. pozwolił na proklamowanie republiki estońskiej, która w 2004 r. wraz z innymi państwami przystąpiła do Unii Europejskiej.
Wyjazdy do Estonii wiążą się głównie z turystyką. Urlopowicze chętnie odwiedzają tamtejszą stolicę – Tallin, nazywany Florencją Północy. Miasto zachwyca pięknymi kamieniczkami, pałacami, ratuszem i kościołami. Miłośnicy plażowania powinni z kolei wybrać się do nadmorskiej Parnawy (Parnu, est. Pärnu) zwanej letnią stolicą Estonii. Znajdziemy tutaj piaszczyste plaże, klimatyczne kawiarenki i noce kluby.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Estonii sprawdzały także bilety autokarowe na Litwę oraz autokary na Łotwę.

Autobusy z Polski do Estonii oraz z Estonii do Polski kursują dosyć regularnie. Najpopularniejszą trasą obsługiwaną przez międzynarodowe przewozy autokarowe Ecolines, Eurobus Eurolines oraz Biacomex Transport jest trasa Polska – Tallinn – Polska. Oprócz tego znajdziemy także autobusy do Parnu i Tartu – uznawanego za estońską intelektualną i kulturalną stolicę. Tanie bilety autokarowe do Estonii zarezerwujemy z pomocą przeglądarki Euroticket znajdującej się na naszej stronie internetowej.  Dzięki tej przeglądarce nie tylko sprawdzimy aktualny rozkład jazdy czy długość trasy i czas podróży, ale również aktualne promocje i zniżki na bilety do Tallina czy busy do Parnawy.

Przewozy autokarowe do Estonii - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!