Autokary do Irlandii. Przewozy autokarowe Polska Irlandia

Tanie Bilety Autokarowe do Irlandii. Autobusy Polska Irlandii. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Irlandia (irl. Éire) to europejskie państwo zlokalizowane na wsypie o tej samej nazwie, oddzielone od Wielkiej Brytanii kanałem św. Jerzego. Posiada dostęp do Morza Irlandzkiego, Morza Celtyckiego oraz Oceanu Atlantyckiego.  Umiarkowanie ciepły klimat i niskie amplitudy temperatur sprawiają, że panuje tutaj duża wilgotność powietrza oraz występują częste opady deszczu. 
Pierwsze ślady osadnictwa w Irlandii datuje się na ok. 8000 p.n.e., czego pozostałościami są neolityczne grobowce. W kolejnych wiekach wyspa ta musiała opierać się najazdom wikingów, a później Brytyjczyków, którzy przez wiele stuleci walczyli o dominację nad nią. Kres tym sporom położyło podpisanie traktatu angielsko-irlandzkiego w 1921 r. Kilkanaście lat później uchwalono Konstytucję, która obowiązuje do dziś.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Irlandii sprawdzały także bilety autokarowe na Litwę oraz autokary do Luksemburga.

Obecnie, najważniejsze gałęzie gospodarki irlandzkiej to przemysł elektroniczny, informatyczny, chemiczny i farmaceutyczny. Turyści kojarzą Irlandię głównie z tamtejszą muzyką, popularnymi pubami, piwem Guiness oraz leprikonem – złośliwym skrzatem, który jest symbolem tego kraju.  Podczas zwiedzania Irlandii trzeba koniecznie zobaczyć średniowieczny zamek Blarney,  Dolinę Dwóch Jezior (Glendalough), Półwysep Dingle, Groblę Olbrzyma (Giant's Causeway) oraz Moherowe Klify (Cliffs of Moher).
Istotne znaczenie dla rozwoju tego państwa ma także transport drogowy. Irlandia posiada gęstą sieć dróg krajowych i autostrad. Wybierając się tam w podróż własnym samochodem, pamiętajmy jednak, że obowiązuje tam ruch lewostronny.

Zobacz także bilety autokarowe Anglia - tanie busy do Anglii

Przewozy autokarowe Irlandia - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!