Autokary do Szwecji

Autokary do Szwecji. Tanie bilety autokarowe Polska Szwecja. Prosta rezerwacja, promocje i zniżki.

Rezerwuj Bilety Autokarowe do Szwecji On Line! Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!
    
UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER- SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Szwecja to duży kraj europejski, usytuowany w północnej części Europy, zajmujący południową i wschodnią część Półwyspu Skandynawskiego. Szwecja należy do najbardziej rozwiniętych państw świata. Pod względem gospodarczym Szwecja jest potęgą w świecie, słynącą przede wszystkim z produkcji wyborów papierniczych oraz mebli.

W kraju tym wytwarza się również energię na własne potrzeby z tamtejszych rzek. Pod względem ukształtowania terenu Szwecja jest krajem nizinno wyżynnym, charakteryzującym się ponadto pagórkowatymi terenami pokrytymi lasami. Na zachodzie kraju rozciągają się Góry Skandynawskie z głębokimi dolinami, lodowcami i fieldami. Na terenie tego kraju występują także liczne jeziora oraz górskie rzeki.

Niemal połowę kraju zajmują ponadto lasy, głównie iglaste, zaś północna część kraju położona jest poza kołem podbiegunowym. Rozległość kraju powoduje, iż występuje tam zróżnicowany klimat. Na dalekiej północy można doświadczyć zjawisk białych nocy i nocy polarnych, które stanowią niezwykłą atrakcję tego kraju. W związku z tym zróżnicowaniem, na terenie Szwecji spotkać można rzadkie gatunki zwierząt i roślin, w tym m.in.: renifery, niedźwiedzie, czy rysie.

Gęstość zaludnienia w tym kraju jest niewielka i zamieszkuje głównie większe miasta, z wyłączeniem terenów północnych. Wśród większych miast tego kraju wymienić można następujące: Sztokholm, Malmo, Goteborg, czy Halsingborg. Najpopularniejsze zabytki, które warto zwiedzić to: pałace, ratusze, stare miasta, szwedzki Panteon, ogród botaniczny, a także liczne kościoły i muzea.

Będąc w Szwecji warto również odwiedzić lunapark w Goteborgu. Ze względu na wyspiarskie usytuowanie do Szwecji najłatwiejszy i najszybszy transport zapewnia transport lotniczy, bądź morski. W kilku większych miastach tego kraju działają międzynarodowe porty lotnicze, zapewniające dostęp do linii lotniczych łączących kraj z całym światem. W trzech nadmorskich miastach funkcjonują również porty morskie.

Transport drogowy jest także możliwy, jednakże jego zrealizowanie wymaga skorzystania z przeprawy promowej, bądź z przejazdu mostem i tunelem łączących szwedzkie miasto Malmo z duńskim miastem Kopenhagą. Całość infrastruktury szwedzkiej jest bardzo dobrze rozwinięta, co gwarantuje kompleksową i profesjonalną obsługę wszystkich przybywającym do tego kraju.