Autokary na Białoruś. Przewozy autokarowe Polska Białoruś

Tanie Bilety Autokarowe do Białorusi. Autobusy Polska Białoruś. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Białorusi sprawdzały także bilety autokarowe do Słoweni oraz autokary na Ukrainę.

 Białoruś (Biełaruś, Respublika Biełaruś ros. Беларусь, Республика Беларусь) to państwo położone w Europie Wschodniej, graniczące z Polską, Litwą, Łotwą, Rosją i Ukrainą.
Historia Białorusi wiąże się z powstaniem księstwa Połockiego, Turowskiego, Pińskiego i Smoleńskiego. Przez kilkaset lat przodkowie dzisiejszych Białorusinów tworzyli także, wraz z Polakami i Litwinami Wielkie Księstwo Litewskie, sięgające od Bałtyku aż po Morze Czarne.
Po rozbiorach Rzeczypospolitej Obojga Narodów tereny białoruskie stopniowo włączano do Rosji, a na terenach Mińska, Nieświeża, Bobrujska i części Polesia utworzono gubernię mińską. Obecnie Białoruś jest państw samodzielnym, które jednak posądza się o współpracę czy uległość wobec Rosji. Stąd też nasz wschodni sąsiad jest bardzo rzadko odwiedzany przez Polaków, a tymczasem można tam znaleźć wiele interesujących atrakcji turystycznych, wspaniałych krajobrazów i niezwykle życzliwych ludzi, z których część potrafi mówić po polsku.

Przewozy autokarowe do Białorusi  - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!

Na szczególną uwagę zasługuje zespół zamkowy w Nieświeżu, wpisany na listę światowego Dziedzictwa UNESCO, który w przeszłości był siedzibą Radziwiłłów oraz zamek w Mirze również wpisany na listę UNESCO - łączący gotycki, renesansowy i barokowy styl architektoniczny. Z kolei w Mińsku, jednym z najnowocześniejszych miast państwa jak na białoruskie standardy, znajdziemy ruiny zamku oraz katedrę, klasztor i cerkwie.
Tanie bilety autokarowe z Polski na Białoruś można zarezerwować za pośrednictwem naszej strony internetowej z pomocą wyszukiwarki Voyager lub Euroticket. Do przewoźników kursujących na trasie Polska – Białoruś – Polska należą: autobus Eurobus Eurolines, autobusy Biacomex Transport (wyszukiwarka Euroticket) oraz Motyl Travel and Transport (wyszukiwarka Voyager). W ich ofercie znajdziemy autokary do Mińska, autobusy do Brześcia oraz tanie bilety autokarowe do Oszmiany jak również tanie bilety autokarowe z Białegostoku do Grodna lub Zelwy.
Autobusy z Polski na Białoruś kursują przez następujące miasta: Poznań, Warszawa, Łomża, Grajewo, Augustów, Suwałki, Marijampol, Kowno, Poniewież, Bauska, Ryga, Kowno, Oszmiana, Mińsk.