Autokary do Holandii. Przewozy autokarowe Polska Holandia

Tanie Bilety Autokarowe do Holandii. Autobusy Polska Holandia. Tanie Przewozy.
Rezerwuj Tanie Bilety Autokarowe. Najniższe ceny wprost od przewoźnika bez prowizji!

Autobusy do Bergenz Bilety autokarowe do Bergenz

UWAGA: JEŻELI NIE ZNAJDZIESZ KURSU W JEDNEJ WYSZUKIWARCE - VOYAGER - SPRAWDŹ POŁĄCZENIA W PLATFORMIE EUROTICKET. WYBIERZ NAJTAŃSZY BILET.

Osoby, które kupiły bilet autokarowy do Holandii sprawdzały także bilety autokarowe do Włoch oraz autokary Polska Anglia.


Holandia (Królestwo Niderlandów, nid. Nederland,) to kraj europejski położony w zachodniej części kontynentu, nad Morzem Północnym, w dorzeczu Reny, Mozy i Skaldy.  Jej południowa część graniczy z Belgią, natomiast wschodnia z Niemcami.  Państwo ma stosunkowo małą powierzchnię ok. 41,5 tys. km2, co wpływa na bardzo wysoką gęstość zaludnienia (481 os./km2). Słynie przede wszystkim z wiatraków, serów i oczywiście tulipanów.
Tereny dzisiejszych Niderlandów początkowo zamieszkiwała ludność celtycko-germańska. Po włączeniu tych ziem do Cesarstwa Rzymskiego, zostały one podporządkowane prowincji Galii Belgijskiej i Germanii Dolnej, pomiędzy którymi naturalną granicę stanowił Ren. W kolejnych latach powstawały tam samodzielne księstwa i hrabstwa, zjednoczone w XV w. przez Burgundów.
Wojny toczone w kolejnych wiekach, zwłaszcza z Anglią, Francją i Hiszpanią sprawiły, że  potęga Niderlandów znacznie zmalała. Mimo ogłoszonej neutralności, państwo dostało się pod okupację Niemiecką w czasie II wojny światowej, co było impulsem do przystąpienia w 1949 r. do NATO.

Przewozy autokarowe do Holandii - Sprawdź jak tanie mamy bilety autokarowe on line!

Najważniejsze gałęzie holenderskiego przemysłu to przetwórstwo żywnościowe, produkcja substancji chemicznych i rafinacja ropy naftowej. W rolnictwie przeważa natomiast uprawa roślin i kwiatów ciętych.  
Holandia posiada dobrze utrzymaną sieć autostrad oraz dróg krajowych. Najpopularniejsze lotniska to Amsterdam Schipols, Eindhoven oraz Rotterdam. Aby dostać się z Polski do Holandii, możemy wybrać także międzynarodowe przewozy autokarowe do Holandii: autobusy Sindbad, Interbus, Nord, Ecolines, autokary Eurobus Eurolines oraz współpracujące z nim autobusy Eurotrans, Orland, Biacomex Transport, Polonia Transport czy Sokół. Tanie bilety autokarowe do Holandii kupimy online, za pośrednictwem wyszukiwarek: Voyager oraz Euroticket, zamieszczonych na naszej stronie internetowej.  Wystarczy zaznaczyc państwa docelowe oraz interesującą nas trasę. Ponieważ autobusy do Holandii jeżdżą bardzo często, z wyborem dogodnego terminu nie powinno być problemu.
Przykładowa trasa Polska – Holandia – Polska wiedzie przez miasta: Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Dobrodzień, Ozimek, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Hengelo, Apeldoorn, Amsterdam, Haga, Rotterdam, Breda